Petek, 29 Mar 2024

Melges 24 - Pokal Slovenije 2013

Z zaklju?no regato smo sklenili tudi serijo regat za pokal Slovenije v letu 2013. Štiriindvajset ?eveljski melges se uvrsti med najmanjše sodeluj?e jadrnice na pokalu a hkrati tudi med najhitrejše. V letošnji sezoni je na pokalu nastopilo pet slovenskih melges posadk, ki so se na posameznih regatah skoraj brez izjeme uvrš?ale v sam vrh flote. Enako velja tudi za uvrstitve v svojem razaredu regatne 5. Prvo mesto je pripadlo jadrnici Ateni, drugo jadrnici Mazzi. Nekoliko ve?ja jadrnica Sošolka (labod 25) je z enakim številom to?k kot ?etrtouvrš?eni melges 24 Little Big Man zasedla tretje mesto. V razredu je 5. mesto zasedla jadrnica Victory One s katero so odpeljali polovico regat serije. Bolj pri repu se je zaradi pomanjkljive udeležbe znašla Agapeja.

V razredu ORC (prera?un ?as jadranja, glede na certifikat jadrnice) je izmed jadrnic melges 24 sodelovala samo jadrnica Atena, ki se je zavihtela na sam vrh. Prvo mesto je Atena osvojila tudi v razredu ORC A (hitrejše barke).

V absolutni razvrsitvi - odprtem razredu, je sodelovalo 76 jadrnic, Atena je pristala na odli?nem 5. mestu takoj za 4 kategorije ve?jimi jadrnicami iz 1. razreda. Na 7. mesto se je uvrstila jadrnica Mazzi, na 9. Little Big Man in na 18. mesto Victory One. Vsem jadralcem ?estitamo!